Skip to content

Co je Černý kmín

Černý kmín (Nigella Sativa), obecně známý jako černucha, zlato faraónů či egyptský černý kmín. Semínka černuchy se užívají k léčbě různých nemocí již více než 2 000 let. Posilují obranyschopnost organismu tím, že aktivují syntézu bílých krvinek a mají přímé antimikrobiální a dezinfekční účinky. Černý kmín má navíc regulační a posilující účinek na imunitní systém díky množství nenasycených mastných kyselin. I proto je často využíván jako výborný podpůrný prostředek v léčbě mnoha onemocnění. V Asii se černý kmín také často používá v boji proti střevním parazitům.

Účinky černého kmínu

Působení účinných látek

Semínka černého kmínu mají močopudné účinky a tak přispívají k detoxikaci našeho těla. Působení účinných látek na hladké svalstvo nám může pomoci při bolestech v břiše, při křečích v žaludku, při střevních potížích, ale také při nepříjemných problémech během menstruace či jako „spouštěč“ při opožděné menstruaci. Během těhotenství se nesmí užívat, protože působí na hladké svalstvo. Avšak v období kojení je zas prospěšný z důvodu stimulace laktace.

Proč užívat černý kmín

Moderní doba a neustálé objevování nových léčebných metod způsobily, že se kmín dostal do úzadí. Postupně jsou však i choroboplodné buňky rezistentní vůči chemickým lékům. A právě díky tomu se současní vědci a lékaři začínají opět obracet na přírodní zdroje a sahají po černuše.

Back To Top