Skip to content

Trvání a průběh regenerace jater ostropestřcem mariánským

Jeho účinná látka silymarin chrání játra, má regenerační a antioxidační účinky

Regenerace a peeling

Na začátku procesu regenerace se ostropestřec rozloží v žaludku. Během rozkladu se spustí tvorba trávicích enzymů a játra spustí tvorbu žluči. Následně ostropestřec přechází do střev, kde se obsažené látky vstřebají do krve. Tak, jak postupuje střevním traktem, čistí a regeneruje střevní trakt, tedy provádí jakýsi peeling střevních stěn. Upozorňujeme na skutečnost, že v prvních dnech bude stolice výrazněji zapáchat.

Zpravidelnění vylučování

Asi do 7 – 10 dní od začátku užívání dokáže zpravidelnit vylučování, což je velmi důležité z hlediska hnilobných procesů, které poškozují stěny střev. V této době už se játra začínají zbavovat přebytečného tuku.

Zbavení se nežádoucích látek

Po asi třech týdnech užívání začnete pozorovat pozitivní účinky bylinky. A to z důvodu částečného zbavení se nežádoucích látek v krvi, které vyvolávaly únavu, migrény, nevolnost, alergie a zánětlivé procesy. Stejně tak i už očištěné stěny střev začnou lépe vstřebávat látky potřebné pro harmonickou činnost orgánů.

Pokles hladiny cholesterolu

Po přibližně pěti týdnech užívání jsou již výrazněji znatelné změny na očích a obličeji. Těch si možná vy při pravidelném pohledu do zrcadla nevšimnete, ale všimnou si jich lidé, s nimiž jste se déle nesetkali. Co je však nejpodstatnější, účinky se odrazí zejména na krevních a jaterních testech. Po pěti týdnech užívání klesnou hodnoty až o 50 %. Například takový cholesterol – LDL z 9 na 7.

Regenerace jaterních buněk

Pokud budete v kúře pokračovat dál, po dvou měsících si změn na těle všimnete i sami. Samozřejmostí je, že se budete lépe cítit a lépe vypadat. Zažívací trakt s vylučováním synchronně zajistí lepší vstřebatelnost, a tím i výživu. Látky, které vaše tělo dlouhodobě postrádalo, nyní proudí do žil a dodávají vám energii i vitalitu.

Zdravá játra

Tři měsíce užívání vás přivedou relativně ke zdravým játrům a vaše krevní testy budou v normě. V této době játra zmenší svůj objem, ve střevním traktu nebudou probíhat hnilobné procesy, nebude vás nadýmat a zbavíte se i vnitřního tuku. Redukci tuku si všimnete na velikosti břicha, protože i játra zbavená tuků se zmenší. Ostropestřec je tedy ideální volba i při hubnutí. Jelikož má vysokou nutriční hodnotu, při jeho užívání nepociťujete hlad. Budete sice hubnout, ale svůj jídelníček nemusíte striktně obměňovat.

Uváděné trvání vychází z obvyklého procesu, avšak je pouze orientační. Vše závisí na tom, v jakém stavu je vaše játra na začátku užívání.

Vše o užívání ostropestřce

Jednu hodinu po užití se nedoporučuje pít mléko, alkoholické nápoje a konzumovat dráždivá jídla. Ostropestřec se nedoporučuje ženám během těhotenství a při kojení, ani lidem s vysokým krevním tlakem. Skladujte ho ve skleněné nádobě přiměřeně velké obsahu – velmi rychle totiž oxiduje.

Při užití většího množství, než je předepsáno, nejsou známy žádné vedlejší účinky ani žádné zdravotní problémy.
Ostropestřec mariánský neobsahuje žádné škodlivé látky pro játra, je velmi bezpečnou volbou pro jejich léčbu a samozřejmě i prevenci. Pro efektivní účinnost ostropestřce mariánského je ideální užívat ho jako ucelenou kúru, a to pravidelně několik týdnů nebo měsíců.

  • 2x denně alespoň 30 – 40 minut před jídlem (aby koncentrace v žaludku nebyla zředěna potravou)
  • 2x poléková lžíce a zapít 3 dl vody
  • Nejúčinnější dávka je těsně před spaním
  • Pri užití väčšieho množstva ako je predpísané nehrozia žiadne zdravotné problémy
  • Na začátku kúry je třeba dávku zdvojnásobit z důvodu nastartování systému trávení a vylučování
  • Po odbalení přesypte obsah sáčku do přiměřeně velké sklenice s víčkem, abyste zabránili oxidaci
  • Jedno balení vám vydrží asi 10 až 12 dní
  • Plody ostropestřce mariánského se užívají v drcené formě ve velikosti máku přímo tak, jak ho příroda poskytla, bez dalších dodatečných úprav
  • Zejména při závažnějších poškozeních jater je nezbytné dlouhodobé užívání vyšších dávek

Říkají o ostropestřci

„Chcem poďakovať za radu z príspevku na fóre, kde som sa dočítala o účinkoch a hlavne výsledkoch pri regenerácii pečene s pestrecom. Moje problémy sú dnes minulosťou. Pestrec však užívam aj naďalej, ale už len ako prevenciu. Ďakujem.“

Katka N., Rimavská Sobota

„Dlhodobo som sa neúspešne liečila na endometriózu. Na podnet známej som skúsila pestrec a po 5 mesiacoch mám podstatne krajšiu pleť, schudla som 11 kg, cítim sa ako by sa mi vrátila mladosť. Určite odporúčam.“

Valéria K., Brezno

„Mám 59 rokov a svoju pečeň som nikdy nešetril. Či už alkohol alebo strava. Keď váha ukazovala 122 kg a ukázali sa vážne zdravotné problémy s tým spojené, poradili mi pestrec. Skúsil som to a neľutujem. Užívam ho asi rok a pol, mám 98 kg a hlavne sa mi veľmi zlepšil zdravotný stav.“

Martin R., Vráble

„Mala som závažné problémy so stolicou. Poradili mi pestrec mariánsky a do týždňa sa dostavili prvé výsledky. Dnes už len spomínam na chvíle, čo som si vytrpela, a pritom to bolo také jednoduché. Mať len tie správne informácie. Darmo sa nehovorí, dobrá rada nad zlato.“

Kristína M., Nitra

„Mám 40-ročnú prax ako všeobecný lekár a som zástanca alternatívnej liečby pomocou prírodnej medicíny. Pestrec má neskutočný efekt pri regenerácii pečene. Hlave nemá žiadne vedľajšie účinky v porovnaní s liečbou pomocou syntetických liekov.“

Peter J., Trnava

Balíčky s ostropestřcem v našem obchodě

Back To Top