Skip to content

Účinky ostropestřce

Ostropestřec mariánský obsahuje nenasycené mastné kyseliny, které se v běžně konzumovaných potravinách vyskytují jen zřídka. Bez nich se však nedokážou vstřebat některé vitaminy a minerály. Právě tímto výrazně ochuzujeme svůj organismus o zdraví prospěšné složky, což se později projeví jako rychlejší stárnutí, náchylnost k nemocem či obezita. Dalšími důležitými složkami jsou bílkoviny, vláknina, silice, flavonoidy, silybin, silymarin, tyramin, histamin, sacharidy a síra a je to i silný antioxidant. Využívá se úspěšně při otravách v důsledku intoxikace alkoholem, drogami, průmyslovými chemikáliemi nebo houbami. Rovněž při žloutence, mononukleóze a různých jiných poškozeních jater. Podává se i po chemoterapii a regeneruje jaterní buňky.

Využití ostropestřce

Ostropestřec je velmi vzácná bylina. Prospěšná je při množství zdravotních problémů, ať už vážnějších onemocněních, nebo i jako prevence. Ostropestřec snižuje cholesterol, harmonizuje krevní tlak, detoxikuje a posiluje játra, odstraňuje trávicí poruchy, podporuje obnovu jaterních buněk, zlepšuje trávení a zpravidelňuje vylučování, čistí střevní trakt, chrání játra před škodlivými účinky farmaceutických léků, pomáhá při cirhóze, hepatitidě, endometrióze, napravuje sliznici dělohy, chrání žíly a cévy a podporuje tvorbu enzymů. Využívá se při chronických nemocech jater a žlučníku, při obnově tkáně jater, žlučníkových kamenech, chorobách sleziny, hemeroidech (zlaté žíle) jako obklad, bércových vředech, gynekologických problémech, pomáhá při onemocnění děložní sliznice, při neplodnosti, bílém výtoku, potížích s trávením, plicních potížích, žloutence a kožních onemocněních.

Silný antioxidant

Ostropestřec mariánský působí jako silný antioxidant ve své nejpřirozenější podobě. Je vhodný k celoroční detoxikaci organismu. Neutralizuje volné radikály, což je zejména v případě oslabeného organismu velmi důležité. Je užitečný i tam, kde k zanesení jater došlo buď v důsledku nesprávné výživy, nebo nadměrné konzumace potravin či špatné životosprávy, tedy v případě obezity.

Hospodaří s energií

Ostropestřec mariánský se osvědčil při regeneraci jater, například při hepatitidě (zánět), žloutence, ale i trávicích poruchách zapříčiněných funkční poruchou jater. Játrům škodí i stres, přepracování a mělké dýchání, užívání léků včetně hormonální antikoncepce nebo léků na podporu plodnosti.

Zásobuje tělo živinami

Doporučuje se užívat i jako pomocník v léčbě cirhózy – tvrdnutí a chronický zánět jater. Pomáhá zmírňovat bolestivé příznaky endometriózy. Látky obsažené v plodech ostropestřce jsou vhodné pro posílení obranyschopnosti organismu, podporují správnou činnost jater, žlučníku a zažívacího traktu.

Chrání játra

Ostropestřec mariánský dokonale očišťuje jaterní buňky od toxinů, díky čemuž jsou játra posílena a chráněna. Je výborným pomocníkem při onemocnění děložní sliznice, zejména endometrióze, a pomáhá zmírnit menstruační křeče a bolesti. Napomáhá při očistě trávicího a jaterního systému a posiluje činnost ledvin.

Balíčky s ostropestřcem v našem obchodě

Back To Top